Mnoho žien sa rozhodne pre rôzne procedúry, len aby im vrátili niekdajšiu krásu. Problém je však možné vyriešiť raz a navždy výstižnejším spôsobom - vykonať postup omladenia laserom.
S výskytom prvých vrások začína väčšina žien uvažovať o tom, ako omladiť pokožku tváre. Omladzovacie procedúry sa vykonávajú pomocou rôznych metód, medzi ktorými vyniká laserové omladenie tváre. Väčšina ostatných metód sa neodporúča na omladenie pokožky v okolí očí.
Podstata postupu
Dnes si laserové omladenie tváre získava čoraz väčšiu obľubu u žien, najmä u tých, ktoré sa chcú zbaviť jemnej sieťky vrások okolo očí.
Čo je to vlastne laserová omladzovacia procedúra? Vďaka pôsobeniu laseru nové bunky zvyšujú produkciu kolagénu. V porovnaní s bežným peelingom je možné ošetrovať špecifický povrch, čo je obzvlášť dôležité pri ošetrovaní pokožky v okolí očí. Práve v ošetrovaných oblastiach prebiehajú regeneračné procesy, zatiaľ čo vo zvyšných miestach nie je pokožka poškodená.
Laserové omladenie tváre prispieva k:
- omladenie pokožky;
- zmiznutie povrchových vrások, dokonca aj v oblasti očí;
- kontúrovanie tváre.
Hlavnou výhodou metódy je, že k omladeniu pokožky dochádza nechirurgickým spôsobom bez rizika straty krvi.
Odrody postupov
Laserové omladenie tváre možno rozdeliť do niekoľkých hlavných typov: povrchová, stredná a hlboká exfoliácia.
V prvom prípade je ošetrená horná vrstva epidermy. Vekové škvrny sú odstránené, reliéf pokožky je vyhladený. Môže byť použitý na najjemnejšie oblasti: krk, dekolt, pery, oblasť očí. Obnova môže trvať sedem až štrnásť dní.
Druhá metóda pomáha odstrániť mŕtve bunky umiestnené v spodnej vrstve epidermy. Jemne ovplyvňuje problémové oblasti. Pomáha zvládnuť aj výrazné vrásky, keloidné jazvy, strie. Pomocou tejto metódy omladenia sa môžete zbaviť plytkých jaziev, ktoré sa vytvorili na pokožke v dôsledku akné, bradavíc, papilómov. Podporuje večernú pleť, eliminuje starecké škvrny.
Posledná uvedená metóda sa najčastejšie označuje ako nechirurgický facelift. Pomáha formovať akýsi rám, ktorý pokožku ďalej podporí. Nechirurgický zákrok aktivuje regeneračné a omladzovacie procesy v tých oblastiach pokožky, ktoré boli ošetrené. Na vykonanie procedúry sa používa špeciálny prístroj alebo RF omladzovacia technika.
Oba postupy sú bezpečné a zistilo sa, že sú pre pokožku málo traumatické. Vyhladzuje hlboké vrásky, vyrovnáva pleť. Hlboký peeling sa dá vykonať aj pomocou prístroja Co 2, ak však odborník nemá dostatočné zručnosti pri práci s ním, môže mať takýto postup za následok hlboké jazvy na pokožke.
Prvé dva zákroky sa vykonávajú v lokálnej anestézii, ale posledný vyžaduje celkovú anestéziu. Procedúry sa vykonávajú v špecializovaných nemocniciach.
Nepochybnou výhodou vykonávaných postupov je ich bezbolestnosť. Aplikovaná anestézia spôsobí, že pacient pocíti na ošetrenej oblasti len mierne pocity mravčenia. Trvanie procedúry závisí od plochy ošetreného povrchu. Po ukončení procedúry vám špecialista poradí, ako sa správne starať o pokožku počas rehabilitačného obdobia.
Princíp nárazu
Účinok na pokožku sa vykonáva pomocou laserového lúča. Špecialista, ktorý zákrok vykonáva, reguluje teplotu a hĺbku laserovej expozície. Vysoká teplota lúčov pokožku doslova spáli, čo telo provokuje k úplnej obnove pokožky. Takéto omladenie je možné vykonať, ak sa človek chce zbaviť:
- hlboké nasolabiálne vrásky;
- starecké škvrny;
- akné;
- akné;
- akné;
- demodektické ochorenie.
Kontraindikácie
Rovnako ako akýkoľvek lekársky zákrok, omladenie pokožky laserom má množstvo kontraindikácií, pri ktorých je prísne zakázané vykonávať ho. Tento zoznam obsahuje:
- onkologické choroby;
- cukrovka;
- choroby kardiovaskulárneho systému;
- choroby, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi;
- prítomnosť prechladnutia a infekčných chorôb;
- vysoká teplota;
- vyrážky rôznej etiológie v oblasti, ktorá sa má ošetrovať;
- tehotenstvo;
- obdobie laktácie;
- vegetatívne-vaskulárna dystónia;
- psychologické choroby;
- imunodeficiencia;
- vysoký alebo nízky krvný tlak (hypotenzia, hypertenzia).
Laserové omladenie je zakázané aj osobám mladším ako sedemnásť rokov, pretože existuje riziko narušenia štruktúry pokožky, a osobám starším ako šesťdesiat rokov, pretože majú spomalené regeneračné procesy. Po opaľovaní alebo návšteve solária sa neodporúča omladiť.
Laserové omladenie poskytuje mnoho pozitívnych účinkov, medzi ktorými stojí za zmienku vyhladenie vrások okolo očí. U niektorých jedincov sa však môžu vyskytnúť vedľajšie účinky. U niektorých skupín ľudí sa na ošetrovaných miestach pokožky môžu zobraziť:
- mierne svrbenie;
- jasne červené škvrny;
- vzhľad edému;
- herpes vyrážka;
- lúpanie;
- popáleniny;
- vzhľad kôry.
Pokožka každého človeka má svoju vlastnú citlivosť, takže u niektorých nežiaduce účinky po niekoľkých dňoch ustúpia, iným môže trvať dlhšie.
U malého počtu pacientov bol pozorovaný výskyt miliumu (biele bodky), jazvy, jazvy zostali. Menej ako 4% pacientov malo zvýšenú produkciu pigmentu, čo spôsobilo hyperpigmentáciu.
V každom prípade pred vykonaním postupu sa musíte poradiť s odborníkom. Ak je postup úspešný a bola dodržaná všetka technológia, potom budú vaši priatelia po krátkom čase ohromení vašim omladeným vzhľadom a zmiznú vám vrásky v očiach, nose a ústach.